Oled sa hiljuti mõnda e-riigi teenust kasutades mõelnud, kuidas seda paremaks muuta?
Kas oled valmis alustama mõnda järjekordset Eesti ja miks mitte kogu maailma edulugu? Või tead ja tunned, et sooviksid midagi riigile “kinkida” - midagi, mis nii su enda kui ka lähedaste elu mugavamaks teeks?
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ja Garage48 usuvad, et IT ja avaliku sektori koostöö juba protsessi algusfaasis loob lisandväärtust ja võib viia kiirete, uuenduslike ning toimivate lahendusteni. Muuhulgas julgustame avalikku sektorit kontakteeruma Eesti erinevate IT-spetsialistidega, et paindlikult probleemidele lahendust leida. Digiriigi häkatoniga loome kontakti avaliku sektori ja IT-sektori vahel, pakkudes võimaluse koostööks, kontaktide loomiseks ning ühise digiriigi ehitamiseks ja arendamiseks.
#Digiriik #Garage48
MIS TOIMUB?
MKM-i ja Garage48 koostöös saab toimuma esimene Digiriigi häkaton, kus soovime leida avaliku sektori probleemidele sobivaid IKT-lahendusi ning luua ürituse jooksul ideedest „klikitav prototüüp“ võimalusel reaalselt töötava lahendus või miks mitte ka valmis toode. Eesmärk on saada värskeid ideid ning esialgseid lahendusi, millega arvestada riigis uute lahenduste loomisel.
Ürituse stardipauk antakse kolmapäeval, 12.12.2018 kell 15, kus kõik osalejad kuulevad esimest korda probleemidest ehk challengitest, mida avalik sektor on ise välja pakkunud ja millele otsitakse lahendust 48 tunniga. Seega ei pea sinu tiim ideed ise kaasa võtma. Kõik meeskonnad valivad väljapakutud ideede seast endale meelepärase probleemi, mida 48h jooksul häkkida. Võib juhtuda, et mõni probleem jääb meeskonnata ja võib juhtuda, et mõni väljakutse on nii põnev, et seda hakkab lahendama mitu meeskonda.
Häkatoni veame eest riigi IKT-asekantsleri meeskonnaga Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist, lahendamisele tulevad probleemipüstitused tulevad aga kogu riigist – erinevatest asutustest.
KEDA ME OTSIME?
Sel korral ootame osalema Eesti (IT)ettevõtteid ja/või asutusi, kes sooviksid lahendada digiriigi väljakutseid. Optimaalne ettevõtete või ülikoolide poolt välja pandud meeskond on 4-6-liikmeline (front-end ja back-end arendaja, analüütik, UX/UI disainer, arhitekt ning team-leader).
Ideid me sel korral osalejatelt ei eelda - probleemide ja väljakutsete omanikud avalikust sektorist tulevad oma väljakutseid ise esitlema ehk pitch’ima ning on valmis olema kogu häkatoni vältel meeskonnale toeks. Üritus toimub nädala sees, mis tähendab, et avalik sektor on valmis vastama meeskondade tekkivatele küsimustele ning panustama data või muu vajalik info, sisendi ning toega. Probleemid avalikustakse päev enne häkatoni 11.detsembril kell 15:00!
MIDA ME PAKUME?
Nagu alati, ei pea Sina ja Sinu meeskond 48h jooksul muretsema, kas tuba on soe ja toit laual - hoolitseme, et su kõht oleks täis ning oma suurepärased ruumid Telliskivi loomelinnakus annab meie käsutusse Superangel-i Palo Alto Club.
Ideede arendustele ja lahendustele aitavad kaasa avaliku sektori eksperdid ning Garage48 andekad, toetavad ja “kastist välja mõtlevad” mentorid!
Kindlasti ei möödu ükski häkaton ilma auhindadeta. Võitjate vahel läheb jagamisele 20 000 eurot! Lisaks on välja pandud erinevad suuremad ja väiksemad auhinnad Digiriigi häkatoni sponsorite poolt!
Oleme kindlad, et lahkud häkatonilt hea tuju, suure hulga uute kontaktide, ning inspireerivate ideedega! Ja mis peamine - hea lahenduse korral on alati võimalus, et probleemi püstitanud riigiasutusega sünnib sellest koostöö ning järgmine Eesti edulugu.
REGISTREERUMINE
Mitmed ettevõtted on oma meeskonnad juba välja pannud ning ootame liituma teisigi. Hetkeseisuga on häkatonile tulemas teiste seas :
-Mooncascade
-Taltech
-Finestmedia
-Reach U
-Datel
-Net Group
-CGI
-Flow-it
-Pro-Ekspert
-Devtailor
-Producement
-Helmes
-Mikaels Labs
-Alphablue
-Vumonic
- Fujitsu
- Optimist Digital
Ettevõtjad ei pea olema varasemalt riigiga koostööd teinud, oluline on meeskonna tugev kompetents mõelda välja nutikalt toimiv lahendus ning pakkuda seda kasutajasõbralikus vormis. See on ka võimalus alustada või süvendada koostööd erinevate riigiasutustega.
Registreerumine on lõppenud!
PROBLEEMIPÜSTITUSED
1. Eesti Linnade ja Valdade Liit - Inimene ei huvita, kas ta saab vajalikku teenust riigi või omavalitsuse kaudu, hetkel peab ta vajalikke e-teenuseid otsima mitmest erinevast kohast, kõigis nendes kohtades on nad erineva loogikaga ja ei ole omavahel sündmusepõhiselt seostatud. Näiteks annab omavahel tegevusi siduda sündmuspõhiselt lapse sünnist kuni kooli minekuni.
2. Eesti Rahvusraamatukogu - Soov muuta digitaalarhiivi materjalides teatavad fraasid täistekstides Google jaoks nähtamatuks.
3. Häirekeskus - Kuidas saada sündmuskohalt reaalajas pilte ja videoid?
4. Häirekeskus - Vajalik luua telefonikõnele vastajale teksti ette lugemise süsteem.
5. Justiitsministeerium - Juturobot õigusabi saamiseks.
6. Justiitsministeerium - Kohtulahendite isikuandmete 100% puhastamine klikiga.
7. Kaitsevägi - Kaitseväe reservüksuste formeerimise protsessi kiirendamiseks on vajalik asendada paberkandjal andmetöötlus.
8. Kultuuriministeerium - Kuidas efektiivselt muuseumikogudest dubleerivaid objekte tuvastada.
9. Kultuuriministeerium - Muuseumikogude inventuuride läbiviimise protseduur on aeganõudev ja kohmakas.
10. Maa-amet - Liitreaalsust kuvava süsteemi puudumine, mille abil saaks riik ruumiinfot kuvada.
11. Majandus-ja Kommunikatsiooniministeerium - Inimesed soovivad olla liikuvad, kuid tänane ühistranpordisüsteem on aegunud ja ei vasta maapiirkonnas elavate inimeste liikumisvajadustele. Tehniline lahendus pakuks tänu nõudetranspordile sõltumatust ja vabadust valida aeg ja sõiduviis.
12. Majandus-ja Kommunikatsiooniministeerium - Abiellumise puhul nimevahetuse terviklikult ühe suhtluskorraga toimima panek.
13. Rahandusministeerium - Riigivara müügi protsessi võimalik automatiseerimine.
14. Registrite ja Infosüsteemide Keskus - Ettevõtja valitud ärinime protsessi lihtsustamine.
15. Riigi Infosüsteemi Amet - Kuidas oleks võimalik Gmails lihtsasti dokumente digiallkirjastada.
16. Riigi Infosüsteemi Amet - Puudub lahendus, mis lihtsustaks inimestel riigiga suhtlemist ning vähendaks halduskoormust. Tuleks leida viis, kuidas jõuda inimesteni, et nad saaksid kätte ametlikud dokumendid, teavitused, meeldetuletused jne.
17. Sotsiaalkindlustusamet - Kuidas oleks võimalik puudega inimest teenindava sõiduki parkimislubade taotlemise ja väljastamise protsessi lihtsustada.
18.Sotsiaalkindlustusamet - Puhkusearvestust lihtsustav rakendus nii töötajale kui ka tööandjale.
19. Vabariigi Presidendi Kantselei - Vajadus pilvepõhise failide salvestamise ja jagamise platvormi järele, mis sobib infoturbe reeglite järgi avalikule sektorile.
20. Konkurentsiamet - Luua vahend, mis aitaks arvutada teenuse põhjendatud hinna.
Liitu ka FB üritusega
https://www.facebook.com/events/325391081615622/
#Digiriik #Garage48