Garage48 EdTech 2019

When 15-17 November 2019

Where International School of Tallinn, Keevise 2

 • Overview
 • Agenda
 • Get Ready
 • ENGLISH BELOW


  Eesti on nende väheste riikide hulgas, kus PISA testi tulemused on maailma parimate seas ning rahulolu eluga üle keskmise. OECD riikide õpilaste eluga rahulolu keskmine on 7,3 punkti 10st, Eesti õpilaste keskmine 7,5. Kuidas aga saaks õppimist ja koolis käimist veel põnevamaks, kaasaegsemaks ja efektiivsemaks muuta? Selliselt, et oleks kasulik, aga huvitav ka!?f

  Kui veab, siis satuvad meie teele inspireerivad õpetajad, kes suudavad ka igavad ja tüütud teemad atraktiivseks muuta ning entusiastid, kes uusi programme, äppe jms välja mõtlevad. Kui ei vea, tuleb ise leida viise, kuidas ennast ja miks mitte ka teisi motiveerida.


  Selleks, et ideedest sünniksid päris töötavad asjad ja ka startupid ning koostöös meeskonnakaaslaste, mentorite ja ekspertidega haridusvaldkonna väljakutsetele uus hingamine anda, korraldavad Garage48, Startup Estonia ja Innove EdTech häkatoni ehk arendusnädalavahetuse. Eesti idufirmade sektoris on umbes 5% edtech suunitlusega ettevõtjaid, nendest silmapaistvamad on Guaana, Lingvist, Dreamapply ja mõned teisedki. Just Sinul on võimalus seda protsenti tõsta ja saada järgmiseks haridusvaldkonna suunanäitajaks ja startupperiks. 


  Keda ootame?

  Juba teist korda kutsume koos mõtlema ja tegutsema erinevas vanuses noori: oodatud on nii põhikoolide, gümnaasiumite, kui ka ülikoolide õpilased ning need, kel koolitee juba mõnda aega tagasi läbitud - vanusepiir puudub!


  Lisaks mentoritele, kes aitavad kaasa nii disaini, IT kui ka ärimudelite osas, on häkatonil ka juhendajad, kes aitavad tiimidel omavahel rolle jaotada, selgitavad, kuidas seada eesmärke, aitavad koostada aja- ja tegevuskava 48 tunniks ning tuletavad õigel hetkel meelde, mil süüa ja puhata.


  Äramärkimist vajab kindlasti see, et sul ei pea olema meeskonda, et EdTech häkatonile tulla - võid registreerida end täiesti üksinda, sest kohapeal toimub tiimide moodustamine. 


  Kuidas osaleda?

  Registreeru siin https://garage48.typeform.com/to/ZJGtDM

  ja broneeri 15-17 november, sest sellest saab su kõige põnevam ja kreisim nädalavahetus sel aastal! 


  Tule Garage48 EdTech 2019 häkatonile ja muudame haridusvaldkonna koos lahedaks!


  PS! Parimatele tiimidele on muidugi palju auhindu!

  PPS! Üritus toimub suures osas inglise keeles. 


  IN ENGLISH

  PISA tests shows that Estonia's students rank among the best in the world while being at the absolute top in Europe. In addition, the average satisfaction with life of students in the OECD countries is 7.3 out of 10, while the average in Estonia is 7.5. But how can studying be made more exciting, modern and effective? In ways that it would be both useful and interesting?


  Garage48 together with Innove and Startup Estonia are organising a 48h hackathon which aims to create innovative and practical technology solutions in the field of education! About 5% of the start-ups in Estonia are edtech-oriented - Guana, Linguist and Dreamapply to name a few. You can be the one raising that percentage and being the next influencer and startupper!


  For the second time, we're inviting participants of all ages: middle-, high school and university students are all welcomed, there is no age limit.

  Next to design, IT and business mentors we've also involved teamleads who help teams in project management, explain how to reach your goals, help to create time schedules and task lists and remind you when it's time to rest and eat.  


  PS! You don't have to have a team to register in this event. Register yourself here: https://admin.typeform.com/form/ZJGtDM/share#/link

  and book 15-17th of November as this is going to be the most interesting and challenging weekend ever! 


  And of course, the best teams will get awarded!


  Come participate at Garage48 Edutech hackathon and let's make the field of education cool together!


  The event will be held in English (with some translations into Estonian).  Friday, November 15th
  The opening of this event will be held near the International School of Tallinn 
  ÖPIKU KONVERENTSIKESKUS - Valukoja 8
  16:30 - Check-in, networking, snacks
  17:15 - Opening remarks
  17:45 - Presentation of ideas (90 seconds per idea)
  18:15 - Break
  18:30 - Presentation of ideas continues
  19:00 - Team formation

  Saturday, November 16th
  09:00 - Coffee & breakfast. Development starts
  10:00 - Checkpoint #1
  11:00 - Mentors go around
  13:00 - Lunch
  17:30 - Pitch training (theory)
  18:00 - Checkpoint #2
  19:00 - Dinner
  20:00 - Development continues
  20:15 - Movie night! - Chasing Unicorns 

  Sunday, November 17th
  09:00 - Coffee & breakfast. Development continues
  10:00 - Checkpoint #3
  11:00 - Pitch drill session #1
  13:00 - Lunch
  14:00 - Pitch drill session #2
  16:30 - Break
  17:00 - Final event & live stream
  20:00 - Winners & networking

  Kuidas see kõik välja näeb?  

  How will it exactly look like?

  Ootame Sind Tallinnasse (International School of Tallinn). 

  Reede õhtul saavad kõik, kellel on idee, kuidas haridusvaldkonda paremaks muuta, seda 90 sekundi jooksul teistele tutvustada - seejärel toimub tiimide moodustamine. Ära muretse, kui sul pole oma ideed, millega hackathonil osaleda. Kindlasti leiad huvitava meeskonna, kellega liituda. See tähendab, et võid hackathonile tulla üksinda, võid tulla mõne sõbraga või koguni terve meeskonnaga. Võid tulla ühe või mitme ideega ja võid tulla niisama, kui soovid osa saada lahedast üritusest ning sinus on soov haridusvaldkonda panustada. 


  Tavaliselt on Garage48 hackathonil umbes 100 osalejat, esitatakse 15-25 ideed ning moodustatakse 10-15 meeskonda. See tähendab ka, et kõik ideed, mis reedel esitletakse, ei lähe töösse. 

  Vastavalt teemadele ning tiimide tugevustele ja vajadustele määratakse igale tiimile oma isiklik ekspert, kes kogu nädalavahetuse jooksul tiimi suunab, toetab ja nõustab.


  Kogu laupäeva jätkavad tiimid prototüübi kallal töötamist, pühapäeva esimeses pooles harjutatakse lõpuesitluseks ning pühapäeva õhtul toimub lõpusündmus, kus parimaid tiime premeeritakse!


  We are welcoming you at 5PM on November 15th at International School of Tallinn. 

  On Friday evening everyone can present their ideas and form teams. Don't worry if you're coming without an idea, you will for sure find a team to join!

  Each team will get an expert who will support and guide the them throughout the weekend. On Saturday all the teams will continue working on their prototypes, the first half of Sunday is for pitch training and on Sunday evening the final event will take place where the most remarkable teams and participants will be rewarded!.


  Arendusnädalavahetus kestab 48 tundi ning ideede kallal võib töötada kogu selle aja. Siiski soovitame leida igaühel ööpäevas piisavalt aega, et puhata ja energiat koguda. 

  Soe toit kolm korda päevas, kosutavad ja tervislikud suupisted ja maiustused- kõik on kohapeal olemas!

  The hackathon lasts for 48 hours and you are welcomed to work on your ideas the whole time. We still encourage to find some time to collect energy and rest. 


  We will provide you with warm meals three times per day, comforting and healthy snacks and sweets for brain power are available at all times!


  Kui soovid koolimajja ööseks jääda, siis palun võta kaasa oma magamiskott ja madrats!
  If you would like to stay overnight, please bring your own mattress and sleeping bag! 


  Kuidas osaleda?

  How to participate?

  Sündmus on tasuta, kuid osalemiseks tuleb täita see vorm 12. novembriks. 

  Osa vormist on lühike (umbes pool A4 lehekülge) motivatsioonikiri, mis katab järgmised teemad:

  • natukene endast (vanus, taust, huvid, oskused)

  • miks tahad arendusnädalavahetusest osa võtta

  • mida loodad arendusnädalavahetusest saada

  • kui sul on idee, kirjelda paari lausega ka seda


  The event is for free, but we ask you to form this form before 12th of November.

  Part of the form is a short (ca half of a A4) motivational letter which should cover the following

  • a bit of yourself (age, background, interests, skills)

  • why do you want to participate at the hackathon

  • what do you hope to walk away with from the hackathon

  • if you have an idea please explain it with few sentencee


  Mida kaasa võtta?

  What to bring with you?

  Rõõmus tuju, uudishimu, palju energiat ja valmisolek teha midagi enneolematult ägedat! Võimalusel võta kaasa ka oma süle- või tahvelarvuti ning materjalid, mida tead, et vajad oma idee elluviimiseks.


  Good mood, open mind, a lot of energy and willingness to create something unheard-of! Bring your laptop or tablet and all the materials you need to create your product.  


  Kuidas toimib ideede esitlemine?

  How does pitching ideas look like?

  Reede õhtul on kõigil soovijatel võimalik oma ideid esitleda eesmärgiga saada kokku meeskond, kellega sellest toimiv prototüüp arendada. Ideede esitlemine toimub 90-sekundilise lifitkõne formaadis, mille jooksul on oluline katta järgmised punktid :

  • Kes sina oled? Mis on sinu projekti nimi?

  • Millist probleemi lahendad? Kelle probleem see on?

  • Milline on sinu poolt pakutav lahendus?

  • Milline on idee tehniline lahendus? Mis on valmis pühapäeva õhtuks?

  • Keda vajad oma tiimi?


  Oma esitluse toetamiseks võid valmistada ühe (1) PDF slaidi, mis tuleb saata 14. novembril hiljemalt kell 17:00 aadressile linn@garage48.org

  pealkirjaks märgi enda ja oma projekti nimi.

  Soovitame idee esitlemist enne sõprade ja vanemate ees harjutada


  Everyone has the chance to pitch their idea on Friday evening in order to combine a team who will then start working on the prototype.Ideas are presented based on "elevator-pitch" method within 90 seconds.

  • Describe briefly your background (10 sec)

  • What is the name of the idea (5 sec)

  • What's the idea all about? What is the problem your idea solves? Target user count and description (30 sec)

  • Technical solution and if there is a revenue model (in case of non-profit idea, how the maintenance and further development costs will be covered?) (30 sec)

  • Minimum viable product and plan for 48 hours. Who do you need for the team? (20 sec)

  You can send a oneslider PDF before 5PM on November 14th to linn@garage48.org, subject line names of yourself and the project.

  We highly suggest to practice your pitch in front of your friends and family


  Kuidas moodustuvad tiimid?

  How will the teams will be formed?

  Kui ideede esitlemine on läbi, paneme me ideed paberil seinale. Iga osaleja saab valida oma lemmik idee, selle paberi juurde koonduda ning niimoodi moodustuvad tiimid. Tavapäraselt saavad tiimi kokku ligi pooled esitatud ideed. Kui sinu idee või soovitud töögrupp tiimi kokku ei saa - näiteks kui on puudu mõni oluline spetsialist), siis palume sul liituda mõne teise idee ja tiimiga.

  Keskmiselt on tiimis 5-7 inimest ning tiim peaks olema “tasakaalus” - kõik vajalikud rollid peaksid olema kaetud, et toode saaks 48 tunni jooksul valmis ning esitlemisväärse disaini.

  After pitching is over, we will put all the ideas on the wall. Every participant will choose their favourite idea and this is how teams will be formed. Usually half of the ideas will get enough interested people to get the "green light" for the implementation.

  Average team has about 5 to 7 people and the team should be "balanced" - covering all required roles necessary like engineers, designer, a project manager (team lead/visionary) and marketer in order to get the product/service ready in 48 hours!

  If some ideas get too few people or not balanced teams (probably unable to build the service), the idea will be dumped. Those people should choose another idea/team.


  Ja mis siis saab?

  And then what?

  Pärast tiimide moodustamist määravad korraldajad igale töögrupile kogu nädalavahetuseks oma kindla ruumi ning lauajuhi, kes tiimi aitavad. Ruumi jõudes selgitab lauajuht, kuidas kõige paremini tiimis tööd teha, eesmärgid seada ning tegevus-ja ajakava koostada.

  Seejärel algabki töö selle nimel, et vähem kui 48 tunni pärast ülejäänud hackathonil osalejatele, publikule ja žüriile nädalavahetuse jooksul valminud prototüüpe esitleda.

  After team formation each of them will get their personal team lead who will help the throughout the weekend. After arriving to the workstation the team lead will share tips how to best set and reach goals and create time schedules. After this the work will begin and after less than 48 hours each team will present the prototypes they built to the audiences, other participants and jury.


  THE SUPERSTARS
  The Mentors 

  Joao Rei
  Garage48 host, business and marketing mentor
  Mayri Tiido
  Educator and Trainer, Circular Economy Expert
  Marina Shutova
  User Onboarding Specialist at Katana Smart Manufacturing Software
  Kristofer Turmen
  Co-Founder, CTO at Montonio Finance
  Jonn Galea
  Lead Product Designer at Lingvist
  Denys Pysmennyi
  Lead Software Engineer @ Bolt 
  Jaanus Sakkis
  Creative Director and Founder at Feks Design
  Henrik Rank
  Lead Developer @ Montonio Finance 
  Neil O'Toole
  COO @ EDvisor Finland
  Marcus Sheehan
  Co-Founder, EdTech Consultant @ Edvisor Finland
  Olavi Otepalu
  Director of International School of Tallinn
  John C. Sullivan
  Founder and President at Resmantra OU
  Gerardo Garcia Diaz
  Product Manager at Comodule, Co-founder of Skyrocket Your Team, Lead Mentor at Garage48
  Mike Ramos
  UX Designer @ Lingvist

  Organizers

  Liis Linn
  Project Manager at Garage48
  Jaan Kotkas
  Volunteer at Garage48

  The Programme is brought to you by: